Vítejte

Vítejte na stránkách věnovaných vznešenému plemeni psa Phaléne - Můra, malému španělovi s elegantními křivkami, velkou grácií a aristokratickou povahou.


Phaléne - Můra se svěšenýma ušima, je historicky starším a původnějším plemenem k více známější variantě Papillona - Motýla se vzpřímenýma ušima.


Malý pes s hedvábnou srstí, který byl v dávných dobách společníkem nejen francouzských šlechtických rodů a dvorních dam. Jeho přítomnost u královského dvora zachytili na starých obrazech ze 17. století slavní malíři Rubens, Goya, Titian.


Jeho přednostmi jsou rychlost, šikovnost, půvab a elegance. Pohybuje se lehce a třepetavě jako by létal. Náruživě rád si hraje a nikdy se nemusí do pohybu nutit. Je ideálním psem pro čilé důchodce, začlení se i do rodiny s dětmi a pro svůj malý vzrůst a křehkost je dobře zvládnutelný. Je to výborný rehabilitační pes, který dokáže rozhýbat pacienta po operaci a používá se při tzv. canisterapii. Osvědčily se u něj také sportovní vlohy, kdy dokáže uspět v soutěžích agility.


Phaléne je vitální, stále dobře naložený, pohodový psík, kterého dokáže zvládnout i začátečník, ale který je odpradávna zvyklý žít v těsném kontaktu se svým pánem.


Dokonalý společník, Canis Danics Konstantin zvaný Tino, mírný a rozvážný, zrozený pro lásku, se stal součástí mého každodenního života.


Copyright © 2012, Stříbrný Artep
Design by: Nikola Arcanidu
Update: Stříbrný Artep